Ziraat Kredi Kartları ve Kullanımı

Kredi kartı kullanımı sorumluluk gerektirir. Piyasadaki kredi kartlarına baktığımızda iş yerleri ve alışveriş yapacağınız mağazalarda ve online sitelerde genel geçer özelliğe sahip olan Ziraat bankasından maaş alan müşteriler ile alakalı son yapılan düzenleme ile, banka kartı ve kredi kartı biraraya getirilerek çift kart kullanımı ortadan kaldırıldı. Yani Ziraat Combo kartınızı hem banka kartı, hem kredi kartı ile işlem yapabiliyorsunuz. Kartınızı kullanırken banka kartı ve kredi kartı şeklinde iki türlü seçenek ile karşılaşıyorsunuz. Kredi kartı seçeneğini tuşladıktan sonra tüm işlemleri bu hesap üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Online alışverişlerde combo kart kullanırken ise, kartın araka yüzünde bulunan kredi kartı güvenlik numarasını girerek işleminizi bu doğrultuda yönlendirebiliyorsunuz. Kredi kartı kullanırken güvenlik unsurlarına dikkat etmelisiniz. Bankanız adı altında arayan ve sizden sözlü olarak tüm kart bilgilerinizi isteyen sözde müşteri temsilcilerinin, dolandırıcılardan başkası olamayacağını aklınızdan çıkarmayın. Android teknolojiler kullanılarak kart bilgilerinizin çalınmaması için bankanız ile irtibata geçerek alışveriş noktalarında şifresiz kullanım özelliğini kaldırabilirsiniz. Ayrıca kişisel bilgileriniz, ailenizin ve ya sizin özel günleriniz, doğum tarihi ve ya evlilik yıl dönümleri gibi tarihleri kart şifresi olarak kesinlikle kullanmamalı, kart güvenliği açısından mevcut kart şifrenizi belirli aralıklarla değiştirmelisiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Ziraat Bankası Hesap Özetine Nasıl Bakılır

Tüm bunlara dikkat ettikten sonra Ziraat kombo kartınızı dilediğiniz gibi kullanabilir, aylık alışveriş ve ihtiyaç durumlarınıza göre limit artışı ve ya azalışı talebinde bulunabilirsiniz. Unutkanlık, iş yoğunluğu ve bunun gibi nedenler yüzünden ödeme gününü kaçırarak mağdur olmak istemiyorsanız kredi kartı borç ödemelerinizi sizin için takip eden web sitelere otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartı borcu ödemelerinizi daha düzenli hale getirebilirsiniz. Apk indir Kredi kartı borcunuzu öğrenmek, varsa kalan taksit sayısı ve asgari ödeme tutarları için telefon bankacılığı ve ya internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Bankanızın telefon bankacılığı iletişim numaralarını kartınızın üzerinden alabilir ve ya internetten öğrenebilirsiniz. Telefonla irtibata geçtikten sonra telesekreter yardımıyla ilgili menüye yönlendirilirsiniz. Buradan müşteri temsilcisine aktarılırsınız. Bankanızdan talebiniz doğrultusunda kart kesim bilgilerinizi ve son ödeme gününüzü mesaj ve mail olarak alabilirsiniz.

Combo Kartınız ve İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı sayesinde saniyeler içinde kredi kartı borcu bilgilerinize ulaşıp, ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Size özel müşteri temsilciniz isim, telefon ve sosyal erişim adresi ile birlikte merak ettiğiniz diğer konularda bilgi alabilmeniz için burada bizzat belirtilmektedir. Web siteler yardımıyla açılan menüden kredi kartlarım butonunu işaretleyin. İşlemde tuttuğunuz ziraat kredi kartınızın tüm bilgileri, toplam borç miktarı, varsa ödenen ve kalan taksit miktarları, varsa gecikme ve faiz tutarları, alışverişleriniz sonucu biriken combo liralar, aylık hesap dökümünüz, en son yaptığınız işlemler, kart numarası bilgileri, şifre güncelleme işlemleri, işlem kısıtı koymak ve ya kaldırmak, borç taksitlendirme ve diğer detayları online bankacılık kolaylığı ile rahatça yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı sayesinde bankada ve ya atm önlerinde uzun kuyruklarda beklemeden ödeme, havale, başvuru ve kredi kartı iptali gibi tüm hizmetleri bir arada ve seri bir şekilde web sitenizden alabileceksiniz. Bu işlemleri web sitesi kanalıyla yapabilmek için internete bağlantısı olan telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlar üzerine uygulamayı indirerek, kartınızla ilgili tüm bankacılık işlemlerini güvenli bir şekilde buradan yürütebilirsiniz.