Günümüz teknolojisi ile birlikte artık bankalara gidip kuyruk bekleyerek işlem yaptırmak geride kaldı. Hatta ATM’ler dahi kullanılmadan cep telefonu veya tablet üzerinden mobil desteği aracılığıyla ya da internet sitesi kapsamında internet bankacılığı sayesinde tüm işlemler sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir. Hesap açma ya da kapatma, tüm farklı faturaları ödeme ve hatta kredi alma gibi durumlar dahi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda en iyi desteklerden birini sağlayan Vakıfbank bünyesinde ise, şifre almak farklı yöntemler dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu bağlamda kişinin VakıfBank‘a ait olan bir kredi kartı veya bankamatiği olması yeterlidir.

Rahatlıkla bankanın internet sitesine giriş yapılarak şifre al kısmına tıklamak suretiyle belirli prosedürler takip edilip, işlem tamam olabilir ve şifre kısa bir süre içerisinde elde edilebilir. ‘Şifre al’ kısmında tıklandıktan sonra burada ayrı bir pencere açılmaktadır. Burada birçok farklı seçenek ekrana gelir. Burada internet bankacılığı şifresi alma kısmını tıklamak suretiyle devam edilmelidir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır

Rahatça İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

Günümüzde hem masaüstü versiyon çerçevesinde hem de mobil üzerinden kullanım imkanı sağlayan internet bankacılığı sayesinde, artık bütün farklı işlemler bankaya gitmeden ve zaman kaybı yaşanmadan rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Vakıfbank bünyesinde de internet bankacılığını güven içerisinde kullanabilmek için şifrenin olması gerekmektedir. Burada şifre al kısmındaki açılan pencere dahilinde internet bankacılığı şifresi alma kısmına girdikten sonra, sırası ile birlikte istenilen tüm farklı bilgiler banka kartı çerçevesinde detaylı olarak yazılmalıdır.

Daha sonra cep telefonuna gelen onay bilgisi ile birlikte şifre aktarılmaktadır. Tabii bu sadece cep telefonu değil aynı zamanda mail adresi üzerinden de gerçekleştirilebilir. Bu şekilde bloke olan şifrenizi alabilir ya da ilk defa şifre alıyor iseniz, bunu da yine aynı şekilde bu sistem üzerinden gerçekleştirme şansını değerlendirebilirsiniz. Özellikle bazı zamanlar şifreler unutulabilmekte ya da kaybolmaktadır. Böyle durumlarda VakıfBank’ın ana sayfasından internet bankacılığı kapsamındaki ‘şifre al’ kısmında giriş yapılarak, sorun kısa bir süre içerisinde giderilebilir. Üstelik bu şifre alma imkanı cep telefonu veya tablet üzerinden de giriş yapılarak gerçekleştirilir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alırken Bilinmesi Gereken Bazı Durumlar

Özellikle eğer ticari açıdan biri internet bankacılığı şifresi alınacak ise, bu konuda mutlaka doğrudan bankaya gidilmesi gerekmektedir. Yani ticaret siteleri internet üzerinden şifre alma işlemi yoktur. Diğer tarafta hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık kapsamında rahatlıkla şifre alınabilir ve güven içerisinde giriş gerçekleştirilebilir. Açılan pencere kapsamında tüm farklı bilgiler istenilen seçenek dahilinde yazıldığı andan itibaren en fazla birkaç dakika içerisinde şifre mail adresinden ya da cep telefonuna gelmektedir. Burada yalnızca bireysel müşteriler ‘ şifre al’ kısmını kullanabilmektedir. Bilgilerin saklı tutulması konusunda mutlaka dikkat edilmesi ve ayrıca büyük bir önem arz eder.

Bütün bu prosedürleri takip ettikten sonra rahatlıkla şifre alınabilir. Ancak mutlaka kredi kartı ya da banka kartı çerçevesinde kart numarası, son kullanma tarihi ve yine ATM çerçevesinde kullanılan şifrenin bilinmesi gerekir. Aksi takdirde bu işlem gerçekleştirilemez ve yeni şifre alınamaz. VakıfBank‘ın internet sitesi kapsamında sağladığı güven desteği altında güven içerisinde bu prosedürler takip edilerek yeni şifre rahatlıkla alınabilir.