SMS ile kredi notu sorgulaması 2018 yılı itibari ile tüm operatörler ile sorgulanabilir. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi servisler üzerinden kredi notunuzu öğrenmek mümkün. Son vakitlerde krediler çıkmamasındaki en önemli etkenlerden biriside kredi notudur. En küçük bir sorunda bile kredi notunuzun düşmesi; kredi başvurularının da olumsuz olabileceği sonucunu ortaya koymuştur. Böyle durumlarda olunca insanlar kendi kredi notlarını takip etmek istiyorlar. Kredi notu sorgulama için ise birçok yol olduğu için artık bir mesaj göndererek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone SMS ile kredi sorgulama ile işlemleri ele alacağız. Detaylı anlatılarak tek bir SMS ile sizlerde kredi notunuzu rahatlıkla sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulamak

Öncelik olarak kredi notunun ne olduğunu hatırlatmak isteriz. Kredi notu, KKB üzerinde her vatandaşın 0-1900 arası olarak bir puanlama tabi tutulduğu bir sistemdir. Bu sistemi de bankalar kullandığı için önemli hale bürünmüştür. Kredi başvurusu yaptığınızda ise banka ilk olarak bu sistem üzerinden sizin verilerinizi inceleyerek kredi notunuzu da öğrenir. Eğer kredi notunuz onaylanırsa kredi başvurunuz da olumlu olur, kötü derece olarak çıkarsa eğer krediniz banka tarafından reddedilir.

SMS İle Kredi Notu Sorgulama

Tek Bir Mesajla Kredi Notu Sorgulama

KKB kayıtlarında yer almakta olan kredi notunuzu öğrenmek isterseniz diyerekten bu konuyu size derledik. Günümüzde insanlar sadece tek mesaj ile kredi notunun ne olduğunu öğrenebilecekler. Bu yöntem sayesinde de kredi notunuzu takip edebilir ve siz de kredi notunuza göre hareket edebilirsiniz. 900-1200 aralarında notta olan kişiler bankalardan sorunsuz kredi çekebilirler. 1500 kredi notu olan kişilerde ise bankalardan en kısa süre içerisinde yüklü miktarda kredi kullanabilmektedirler.

Turkcell SMS İle Kredi Notu Sorgulama

Turkcell operatörünü kullananlar için SMS ile üzerinden kredi notu sorgulamak çok basittir. Turkcell ise bu işlemden 9 TL gibi bir ücret almaktadır. Telefonunuzun SMS bölümüne girerek TC Kimlik Numaranız ve Doğum Yılınızı aralarında bir boşlukta bırakarak 1122‘ye SMS gönderebilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda ise kredi notunuzun size iyi ya da kötü olarak yer aldığı bilgileri de sizlere iletiliyor ve kredi kullanabilirlik seviyenizi ise öğrenmiş olursunuz.

Türk Telekom SMS İle Kredi Notu Sorgulama

Türk Telekom operatörün de ise tek bir SMS ile göndererek kredi notu sorgulamak için telefonunuzun SMS kısmına girerek TC Kimlik Numaranızı Doğum Yılınızı aralarında bir boşluk bırakarak 1122‘ye göndermenizdir. Türk Telekom bu işlem için sizden 9 TL gibi bir fiyat talep eder.

Vodafone SMS İle Kredi Notu Sorgulama

Vodafone operatörü ile de kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Telefonunuzun SMS bölümüne girerek TC Kimlik Numaranızı ve Doğum Yılınızı aralarında bir boşluk bırakarak 1122‘ye SMS yollanmanız gereklidir. Vodafone da bu işlemden sonra 9 TL yansıtılmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama

Yukarıda verdiğimiz tüm bilgilere göre tüm operatörlerin işlem ücretleri 9 TL ücretle yapılmaktadır. Tüm operatörlerden 1122’ye SMS göndererek kredi notunuzu sorgulayabiliyorsunuz. Bankaya yapılan ve red gelen her kredi başvurusunda da kredi notunuzun düşmesine sebep olacaktır. Aynı vakitte sizde kredi notunuzu düzenli şekilde kontrol ederekte banka durumunuzu da iyi derecede tutabilirsiniz.