PTT, ( Türkiye Cumhuriyeti Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ) Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski ve köklü kurumları arasında yer almıştır. PTT üzerinden ödemeler yapmak, borç yatırmak, kredi işlemleri yapmak gibi bir çok işlem yapılabilmektedir. Ayrıca PTT ( Türkiye Cumhuriyeti Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ) kurumu, yalnızca bankacılık, telefon ve telgraf gibi alanlarda değil; PTT Kargo hizmeti, posta hizmeti, PTT Cell hizmeti ve ePTT Avm hizmeti gibi pek çok alanda müşterilere hizmet vermektedir. PTT farklı alanlarda alt yapısını her geçen gün yenilemekte ve hizmetlerini ulaştırmaya devam etmektedir.

PTT İnternet Bankacılığı

PTT İnternet Bankacılığına hem bilgisayar aracılığıyla hem de telefonlara yüklenen mobil uygulamalar sayesinde kolayca ulaşılabilir. Bugün pek çok bankacılık işlemi banka şubelerine gerek kalmadan internet ve mobil uygulamalar aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştilmektedir. Bu sayede bankalarda saatlerce kısa beklemeye gerek kalmaz ve ayrıca internet bankacılığı pratikliği sayesinde kişiye zaman kazandırmaktadır. Bankalardaki yoğunluk da bu sayede azalmaktadır. Bunlara ek olarak, PTT internet bankacılığı, kullanışlı, basit ve pratik olan ara yüzü sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.

PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma

PTT İnternet Bankacılığında Hangi İşlemler Yapılır?

PTT internet bankacılığı üzerinden aşağıdaki işlemler yapılabilir:

– Bakiye sorgulama

– Havale işlemleri

– Eft işlemleri

– Kart kullanım detaylarını görme

– Altın ya da döviz hesabı açma

– Hisse senetleri hakkında güncel bilgileri takip etme

– Borsa durumu, döviz kurlarının son durumu gibi güncel bilgilere ulaşma

– Bankada yapılan işlemleri istenildiği zaman kontrol edebilme

PTT İnternet Bankacılığı Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

PTT internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilmek için ilk olarak bir banka hesabının açılması gerekmektedir. PTT adına bir banka hesabınız yoksa, PTT şubelerini ziyaret ederek ya da PTT müşteri hizmetlerini arayıp yardım alarak PTT Bank hesabı açabilirsiniz. Ardından PTT internet bankacılığı için şifre alarak pek çok işleminizi online bir şekilde rahatlıkla halledebilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Nedir? PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

PTT internet bankacılığı, havale ve eft yapma, kredi hesabı kullanım detaylarını sorgulama, hesap bakiyesi sorgulama, döviz kurlarını takip etme, döviz hesabı açma gibi pek çok bankacılık işlemlerinden ve hizmetten online ortamda kolayca yararlanılmasını sağlayan bir sistemdir. PTT internet bankacılığından yararlanabilmek için PTT internet bankacılığı şifresinin alınması gerekir.

PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma

PTT internet bankacılığı için gereken şifre nereden ve nasıl alınır? Bunun için ilk olarak İPÇ denilen interaktif posta çeki hesabına sahip olunması gerekir. Bunun için de bir PTT şubesine başvuruda bulunmak gerekir. İnteraktif Posta Çeki (İPÇ) hesabı açmak kısa sürede halledilebilen bir işlemdir. İnteraktif Posta Çeki (İPÇ) hesabı açıldıktan sonra da PTT internet bankacılığı şifresi alınır. PTT şubelerinden alınan bu ilk şifre daha sonra internet üzerinden kişinin isteğine bağlı olarak güncellenebilir. Alınan ilk şifrenin, kullanıcı bilgilerinin gizliliği ve güvenlik açısından güncellenip değiştirilmesi önerilmektedir. PTT internet bankacılığı sistemine giriş yaptıktan sonra “Yeni şifre al” kısmından kolayca güncellenebilir. Şifrenin unutulması durumda ise sisteme giriş yapılan ekranda “yeni şifre al/ şifremi unuttum” kısmından yeni şifre alınabilir.