İş Bankasında Yeni Devrim: Sanal Kart

İş Bankası müşterisi olup kredi kartı sahibi olan kişiler, internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde kullanabilecekleri bir İş Bankası Sanal Kart’a da sahip olabiliyorlar. İş Bankası Sanal Kart, tüm internet alışverişlerinde kredi kartından bağımsız olarak kullanılabiliyor ve güvenilir olduğu için de oldukça tercih ediliyor. Ancak çoğu İş Bankası müşterisi ya da İş Bankası müşteri olmak isteyen kişi, bu sanal kartın ne olduğunu, neye yaradığını ve nasıl alındığını bilmiyor. İşte tüm detaylar;

İş Bankası Sanal Kart Nedir?

İş Bankası tarafından piyasaya çıkarılan Sanal Kart, güvenilirlik açısından standart kredi kartları ile eşdeğerdir. Üstelik kredi kartı ile yapılan işlemlerin tamamı, sanal kart ile de rahatlıkla yapılabiliyor. Kredi kartı ile aynı işleve sahip olan, alışveriş yapılırken herhangi bir kişisel bilgi paylaşımına izin vermeyen, taksit ya da nakit ödeme yapma fırsatı sunan sanal ödeme yöntemi, İş Bankası Sanal Kart olarak tanımlanıyor. İş Bankası Sanal Kart, yalnızca kredi kartlarına bağlı olarak talep edilebiliyor. Ancak İş Bankası sanal kartın herhangi bir fiziki varlığı bulunmuyor. Yalnızca kart limiti ve numarası ile işlemler yapılıyor.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma

İş Bankası Sanal Kart Başvurusu

İş Bankası Sanal Kart başvurusunun avantajlarından haberdar olanlar, bu karta başvuru aşamasının neler olduğu konusunda merak içindeler. İş Bankası Sanal Kart başvurusu iki şekilde gerçekleşiyor. Birincisi, İş Bankası müşterilerinin mobil bankacılık üzerinden oluşturdukları başvurudur. İkincisi ise, banka müşterilerinin müşteri hizmetleri ile bağlantı kurarak yaptıkları başvurudur. Banka müşterileri tarafından yapılan bu iki yollu başvuruda da, sanal kartın kişisel hesaba tanımlanması hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Kredi kartına bağlı olan ikinci bir hesap şeklinde oluşturulan sanal kart, ayrı bir sanal kart numarası ile kullanılabiliyor. İnternet üzerinden yapılan işlemlere ilişkin bir limit belirlendikten sonra yapılmak istenen alışveriş gerçekleştirilebiliyor. Yalnızca alışveriş değil, internet üzerinden her türlü ödemeleri de yapmak mümkün.

Sanal Kart Limitleri

İş Bankası sanal kart limitini belirlemek oldukça kolaydır. Sanal kart başvurusu yapıldıktan ve kartın hesaba tanımlanma işlemi bittikten sonra, limit belirlemek için kartın içine para yüklemek yeterlidir. Bu kapsamda, İş Bankası sanal kart için herhangi bir limit kısıtlaması bulunmadığı söylenebilir. İnternet üzerinden yapılacak ödeme işlemlerinden önce kullanılacak tutarın sanal karta aktarılması ve ödemenin gerçekleştirilmesi de mümkün. Sanal kart içerisinde herhangi bir limitin bulunmaması, dolandırıcılık durumlarına karşı bir önlem olarak nitelendirilebilir. Sanal kart kullanıcıları, yaptıkları ya da yapacakları ödemelerden önce karta para yüklemesi yaptıklarından, sanal kartta herhangi bir limit bekleme durumunun olmadığı söylenebilir.

Kartın kopyalanması ya da banka hesap bilgilerine ulaşılması halinde, dolandırıcılar sanal kart üzerinden hiçbir işlem yapamazlar. Sanal kart kredi kartı gibi faaliyet gösterse de, dışarıdan birinin kullanıcı hesaplarına ulaşmasına müsaade etmiyor.