İnsanlar borçlanma, askerlik, evlilik, eğitim, araç satın alma, konut satın alma, acil nakit ihtiyacı ve benzer durumlarda acil nakit paraya ihtiyaç duyarlar ve bu gibi durumda bankalar devreye girer. Günümüzde bankadan kredi talep etmek eskiye göre çok kolay bir hale gelmiştir. Eskiden bankalardan kredi çekmek için banka şubesine kadar gidilmekte ve uzun işlemler sonucu kredi alınabilmekteydi. Kredi ödemesi de zahmetli bir hale gelmekteydi. Ancak şimdi teknolojinin, dolayısıyla internetin gelişmesi ile kredi kartı başvuruları ve bankalarla ilgili diğer tüm işlemler internet siteleri üzerinden, mobil uygulamalardan, banka ATMlerinden kolay ve hızlı bir şekilde; banka şubesine gitmeye gerek kalmadan yapılabilmektedir. Peki, kredi başvuruları nasıl olmaktadır?

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Başvurusu İçin Önemli Bilgiler

Garanti Bankası kredi başvurusu internet üzerinden yapılabildiği gibi müşteri hizmetlerini arayıp müşteri temsilcisinin yardım ve yönlendirmeleriyle birlikte ve Garanti Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden de kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Garanti Bankası’nda kredi çeşitleri:

– Taşıt kredisi

– Bireysel ihtiyaç kredisi

– Konut Kredisi

– Avans hesap ve

– Diğer krediler şeklinde kategorize edilmektedir. Ayrıca bedelli askerlik kredisi, KOBİ kredisi, bayram kredisi ve alışveriş kredisi gibi kategoriler de vardır. Garanti Bankası’nda ihtiyaç kredileri 48 aya kadar varan vadeler ile çekilebilmektedir.

Hangi Koşullarda Kredi Başvurusunda Bulunulabilir?

Başvuru öncesinde aşağıdaki koşulların ve bilgilerin bilinmesi yararlı olacaktır:

– Başvuruda bulunan kişi Garanti Bankası’nın maaş müşterisiyse, istediği miktarda kredi başvurusunda bulunabilir.

– Garanti Bankası’nın mobil uygulaması ve internet sitesinden kredi başvurusunda bulunulabilir.

– Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanma şansını artırmak için kredi notu yükseltilebilir, Garanti internet sitesinden gerekli bilgilerin istendiği bir form doldurup “Risk Raporu” alınarak olası bir olumsuz koşulda ve kredi borcunu ödeyememe riski oluşan durumlarda nasıl bir yol izleneceği ile ilgili önerilen birtakım düzenlemeler görülebilir.

– “Garanti Cep” ve “Garanti İnternet” üzerinden de hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunulabilir.

– Olumlu olarak sonuçlanan kredi başvurularında işlemin tamamlanması için bankaya kadar giderek sözleşme imzalanmasına gerek kalmaz. Garanti Cep üzerinden ya da Garanti İnternet üzerinden sözleşme onaylanabilir ve onaylandıktan sonra çok kısa bir süre içinde para, kredi hesabına yatar.

– Kredi kartı borç ödemeleri için Garanti Bankası şubelerine gitmek zorunlu değildir. Şubeye gidilemeyen durumlarda Garanti Bankası ATMleri, Garanti Cep ve Garanti İnternet üzerinden de kredi kartı borcu ödemesi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Garanti Bankası kredi başvurusu için eğer internetten başvuru yapılacaksa ilgili link ziyaret edilir: https://www.garanti.com.tr/basvuru/ssl/ihtiyac_kredisi#calcContent=UID49f41f7

 Linke tıklayınca ekrana gelen internet sitesinde şu bilgiler doldurulur:

1- T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası ve ekranda yazan güvenlik kodu doldurulur.

2- Bu işlemin tamamlanmasının ardından, kredi bilgileri doldurulur.

3- Kredi bilgileri doldurulduktan sonra başvuruyu yapan kişinin maddi durumuyla ilgili; gelir ve çalışma şekli bilgileri doldurulur.

4- Tüm bu bilgiler doldurulduktan sonra gerekli olan birkaç bilgi de yazılır.

5- İşlem onaylanır.

6- Bir sonraki adımda işlem sonuçlandırılır. Kişiye kredi başvurusuyla ilgili bilgi verilecektir.

Garanti Bankası kredi başvurularında tüm kategorilere ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız:

 https://www.garanti.com.tr/tr/ara.page?searchInput=kredi+ba%C5%9Fvurusu&originalPage=public%3A#calcContent=UID23c9298