Faizsiz Evlilik Kredisi

Hayat şartlarının her geçen gün biraz daha zor bir hal almaya başlaması ile birlikte günümüzde artık evlilikte çiftler için bir hayli güçleşmeye başlamıştır. Bu amaçla geliştirilen ve hem aile düzeninin oluşturulması hem de evlenmeyi düşünen çiftlere destek olmayı amaçlayan evlilik kredisi, bu yıl da yine rağbet görmeye devam etmektedir. Bilindiği üzere 2017 yılında evlenmek isteyenler için çeyiz hesabı ile evlilik kredisi desteği sağlanmaya başlanmıştır. Standartları Aile ve Sosyal Sosyal Politikalar tarafından belirlenmiş olan bu kredi projeleri, devlet desteği ile geliştirilmiş ve bu sayede birçok genç çiftin yuva sahibi olması sağlanmıştır. Belirlenmiş olan standartları taşıyan herkes faizsiz evlilik kredisi avantajlarından başvuru yaparak faydalanabilmektedir.

Faizsiz Evlilik Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Devlet destekli çeyiz parasından faydalanabilmek için ilk şart en az 27 yaşında olmaktadır. Bunun dışında bankada bir çeyiz hesabı açtırılmalı ve bu hesaba 3 yıl süresince birikim yapılmalıdır. Çeyiz hesabında biriken miktara göre 5 bin TL’ye kadar çiftlere çeyiz desteği sağlanmaktadır.

Çeyiz hesabında en fazla 25 bin TL biriktirildiğinde, devletten 5 bin TL destek alabilmek mümkün hale gelmektedir. Çeyiz birikim sisteminde 3 yıl boyunca kalma zorunluluğu bulunuyor ve devletten alınacak destek ise bu birikim tutarına göre şekilleniyor. Devletin sunmuş olduğu çeyiz destek yardımından faydalanmadan evlilik kredisi başvurusunda bulunmakta çiftler için mümkün bir durumdur. Bunun için birçok farklı banka, farklı avantajlar ile birlikte gençlere destek olmaya devam etmektedir. Sunulmuş olan bu kampanyalar ve destekler ile artık evlenip yuva kurmak gençler için çok daha kolay bir hal almıştır.

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Yapı Kredi Bankası

Evlilik tarihinizi ve meydana gelecek giderlerinizi belirledikten sonra Yapı Kredi Bankasından 48 ay vade fırsatına kadar evlilik kredisi alabilirsiniz.

İstenilen Belgeler ;

– Maaş durumunu gösteren belge

– Esnaf iseniz vergi levhası fotokopisi

– Kira ya da benzeri gelir var ise bunu gösteren belgeler

– Şirket ortağı olanlar için belirtilmiş olan evraklar

Kuveyt Türk

Evlenmeden 3 sene evvel para biriktirmeye başlayan ve evlilik hesabı açan genç çiftler, evlenme tarihleri geldiği zaman sunulan kredi imkanlarından faydalanma imkanı elde edebilmektedirler. 50 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanı sunan banka, 36 ay vade olanağı da sağlamaktadır.

Garanti Bankası

Her ihtiyacınız için en hızlı ve avantajlı kredi imkanını sunan Garanti Bankası, evlenecek olan çiftler için de çözüm önerisi sunmaktadır. Herhangi bir Garanti Bankası şubesini ziyaret ettikten sonra evlenmek istediğinizi ve sizin için sunulan kredi imkanların neler olduğunu sorduğunuzda, sizlere özel en uygun kredi desteğini alabilme şansı elde edebilirsiniz. Garanti Bankası evlilik kredisi desteklerinden, 48 ay vadeye kadar geri ödeme avantajı ile faydalanabilirsiniz.

Halkbank

Evlenmeyi düşünen gelin ve damat adayları, Halkbank şubelerini ziyaret ederek kendileri için en uygun evlilik kredisi avantajlarını kolaylıkla öğrenebilme imkanı elde edebilirler. Gelin ya da damattan herhangi birinin kamu personeli olması sonucunda ise Halkbankası tarafından çiftlere çok daha özel indirimler ile evlilik kredisi desteklerinden faydalanma imkanı tanınabilmektedir. Memur ve özel kamu personelleri, bu desteklerden daha avantajlı olarak faydalanabiliyor.