Az faizli kredi veren bankaların başında Finansbank, Ziraat Bankası ve de Türkiye İş Bankası gelmektedir. Her bankanın faiz oranları mebzul miktarda değişkenlik gösterse de rakamlar ve istatistikler ışığında bu bankalardan kredi almak ve bu kredileri doğru bir oranda değerlendirmek mümkün hale gelmektedir.

Finansbank ile Az Faizli Kredi İmkanları

Aylık taksit tutarı ve toplam geri ödeme tutarı ile birlikte Finanbank en reel oranda az faizli kredi imkanlarını müşterilerine sunmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredisi kapsamında başvuruları bulunan kişi ve kişiler az faizli geri ödeme ayrıcalıklarından faydalanmak için bu olanaklardan sınırsız bir şekilde faydalanabilir. Az faizli olması nedeniyle neredeyse alınan kredi ile geri ödenen meblağ arasında çok az bir fark bulunmaktadır. Hemen başvur seçeneği ile birlikte Finansbank potansiyel müşterilerine zaman açısından da tasarruf sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi hesaplama seçeneklerine tıklayan müşteriler tutar ve vade kısımları tamamen tercihe ve ihtiyaca göre şekillenerek işaretlenmelidir. 24 aydan başlayan vadeler 30 ay, 36 ay, 42 ay ve de 48 ay seçenekleri ile birlikte sunulmaktadır.

Az Faizli Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası ile Az Faizli Kredi İmkanları

Az faizli kredi veren bankalar arasında bulunan Ziraat Bankasında ayrıca, ek olarak güncellenen kredi seçenekleri de mevcuttur. Bunların başında imar barışı kredisi gelmektedir. İmar barışından faydalanmak isteyen tüm konut sahipleri çok düşük faiz oranları ile birlikte bu kredilerden faydalanarak devlet destekli imar barışına katılabilirler. 6 aya kadar vade seçeneği ile birlikte sunulan tüketici avans kredisi de faiz oranları son derece düşük olan bir diğer kredi seçeneğidir ve Ziraat Bankası bünyesinde yer almaktadır. Tek taksitli – ödemeli olarak kullanılan bu kredinin bir diğer önemli özelliği ise hayat sigortasının zorunlu olmamasıdır.

Ziraat Bankası seçenekleri içerisinde mevcut olan ve az faizli olması nedeniyle tercih sebebi olarak kabul edilen bir diğer kredi seçeneğinin adı eğitim kredisidir. Öğrencilerin öğrenim hayatlarını çok daha nizami ve kontrollü bir şekilde idame ettirebilmeleri için çektikleri bu kredi de faiz oranları son derece düşük olmakla birlikte öğrencileri ve eğitim hayatını destekler niteliktedir.

Türkiye İş Bankası ile Az Faizli Kredi İmkanları

Türkiye İş Bankası hem çok seçenekli kredi türleri hem de az faizli geri ödeme imkanları bir arada arz edilmektedir. Bunların başında anında alışveriş kredisi ve de bedelli askerlik kredileri yer almaktadır. Bu kredileri istedikleri vade ölçeklerinde tercih eden müşteriler geri ödeme zamanlarında da çok az bir faiz ile bu olanaklardan sınırsız bir şekilde faydalanmaktadır. Bunun dışında taşıt kredisi seçenekleri de göz dolduran faiz imkanları ile birlikte müşteri kitlesine sunulmaktadır. Aynı zamanda 0 kilometre taşıt kredisi için kefil istenmemesi de en az az faiz kadar önemli bir avantaj olarak ihtiyaç sahiplerine arz edilmektedir. Hızlı kredi seçenekleri ile birlikte değerlendirilebilecek bu kredi ile birlikte araç sahibi olmak artık çok daha kolay ve pratik ölçülerde hizmet vermektedir.

Yine aynı şekilde ev almak için ev kredisine başvuran müşteri kitlesi için de düşük faiz oranları ile birlikte ev sahibi olmak son derece kolay bir platforma indirgenmektedir. Bunun için satın alınmak istenen evin tapusunu ekspertiz yöntemi ile yetkililere aktarmak ve hızlı başvurular gerçekleştirmek mümkün hale getirilmektedir.