Günümüz sosyal hayatının vazgeçilmezi haline gelen faktörlerden biri de şüphesiz ki bankalar. Yolum düşmez diyenin de işim olmaz diyenin de mutlaka belli bir miktarda bankalarla çalışma ve ya muatap olma zorunluluğu artık kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son dönemde artan kredi ihtiyaçları bankalarla olan iletişimimizi büyük ölçüde arttırmış durumda. Ancak zorlu ve uzun süren kredi başvuru süreçleri günlük hayatın karmaşasında bizler için bir ayak bağına ve eziyete dönüşebiliyor. Bu nedenle anında kredi veren bankalar bu süreçte olan kişiler için şüphesiz ki bir adım öne geçiyor.

Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İnternet bankacılığının gelişmesi ve bankalar arası rekabetin kızışması neticesinde birçok banka şubeye gitmeden kefilsiz ve çabasız bir şekilde müşterilerine kredi imkanı sağlıyor. Bu durum ise en çok kredi kullanmak isteyen kişilerin avantajına oldu demek mümkün.

Kolay kredi veren internet şubesi aktif bankalara bakıldığında ise güncel veriler ışığında şöyle bir sıralama yapmanın mümkün olduğunu görüyoruz; enpara.com, cepte TEB, İNG e- bankacılık ve Aktif Bank.

Bu bankalara yapılacak kredi başvurularının ortak özelliğinin evrak talep edilmemesi ve daha da önemlisi kefil istenmemesi olduğunu söylemek mümkün. Bu sayede süreç hızlanıyor ve anında kredi alımı da fazlasıyla kolaylaşıyor.

Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Müşterilerine Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Yukarıda bahsettiğimiz bankaların yanı sıra belli imkanlarından yalnızca müşterilerinin faydalanmasına izin veren bankalarda yok değil. Bu bankalar avantajlı kredi alma koşullarını ve zamandan kazandıracak önceliklerinin çoğunu yalnızca müşterileri için kullanıyor. Ancak içlerinde çalıştığınız bir banka mevcut ise birazdan sıralayacağımız bankalardan herhangi birinden de anında kredi almanız ve müşteri olmanın ayrıcalıklarından faydalanmanız hiç de zor değil. 10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi üzerinden detaylara bakacak olursak, İş Bankasının başvurunuza kısa bir süre içerisinde geri döneceğini ve en düşük faiz oranına ek olarak en düşük aylık taksitle kredi almanızın mümkün olacağını söyleyebiliriz. faiz oranı, aylık ödenecek taksit ve kısa sürede talebinize cevap alabilmeniz gibi parametrelerin gösterdiği ikinci adres ise İNG Bank. Sırasıyla Türkiye Ekonomi Bankası, Burgan Bank ve Akbank başvuru yapabileceğiniz diğer avantajlı seçenekler.

Tatil Günleri ve Hafta Sonu Kredi Kullanılabilir mi?

Nakit sıkıntısı çeken ve anında paraya ihtiyaç duyan kişilerin aklında olan bir diğer önemli soru ise kredi ihtiyaçlarını hafta sonu ve tatil günlerinde karşılayıp karşılayamayacaklardır. Bankaların mevcut müşterileri olup aynı zamanda aktif internet bankacılığının kullanılması durumunda resmi tatillerde anında kredi başvurusunun yapılması ve kredi alınması mümkündür. Alınan nakit kredi miktarı çalışılan bankanın ATM’lerinden işlem neticelendiği andan itibaren kolaylıkla tahsil edilebilmektedir. İnternet bankacılığı kullanılmadığı durumda e-imza atmanız söz konusu olamayacağından mutlaka işlemin tamamlanması için başvuru yaptığınız andan itibaren gelecek olan ilk iş günü beklenmek durumunda kalacaktır.