Akbank, müşterilerine İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi olanağı sunmaktadır. Aynı zamanda, kredi talebinde bulunmanın birçok alternatifi var.

Akbank Kredi Başvurusu Yapmak

Akbank İhtiyaç Kredisi için; Akbank direkt kredi ile şubeye gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi onaylandıktan sonra para anında müşterinin hesabına aktarılmaktadır.

Diğer bir başvurma yöntemi ise Web Kredi yöntemidir. Müşteri, internet üzerinden kredi başvurusu yapar. Başvuru yapıldıktan sonra cevap cep telefonunu sms olarak gelir. Aynı zamanda, Akbank müşterisi olmayanlarda bu yöntemi kullanabilirler.

Kredi Express Hattı; müşteri, kredi uzmanları tarafından aranır. Müşterinin tüm soruları cevaplanır ve müşterinin bütçesine uygun kredi alınır.

Akbank Direkt İnternet; internete giriş yapıldıktan sonra Akbank’a kayıtlı olan kişisel bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde girildikten sonra kredi başvurusu gerçekleşmiş olur. Başvuru sonrasında kredi cevabı cep telefonuna sms olarak gelir.

Akbank Şubeleri; müşteri en yakın Akbank şubesine giderek kredi başvurusunu yapabilir. Telefon Şubesi ile başvuru yapmak; 444 25 25 numaralı Akbank aranarak önce 4 tuşuna basılıp sonrasında 2 tuşlanarak 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak bilgi alıp kredi başvurusunda bulunmak mümkün.

SMS Kredi; 4425 ile Akbank ‘tan ne kadar kredi alınabileceğini öğrenilebilir. Daha sonra sadece kimlik belgesi ile kefil şartı olmadan kredi kullanılabilir. Önce, kredi yazarak boşluk bırakılır. Vatandaşlık numarası yazılır.4425‘e mesaj gönderilir. Bu kredi başvuru yöntemi yalnızca İhtiyaç Kredileri için geçerli bir yöntemdir. SMS Kredi ile başvuru yapılabilecek en yüksek kredi tutarı 20.000 TL ‘dir. Bu yöntemde maksimum vade ise 36 aydır. Eğer,20.000 TL üzerinde kredi talep edilecekse bu durumda Akbank Şubelerine başvurmak gerekmektedir.

ATM Kredi; Akbank müşteri olmadan da bu yöntem kullanılabilir. Kart olmadan bu yöntem şu şekilde kullanılmalıdır; ATM giriş tuşuna bastıktan sonra İhtiyaç Kredisi başvurusu işlemi seçilir. Vatandaşlık numarası ve cep telefonu numarası istenir. Bu bilgiler girildikten sonra başvuru tamamlanır. Anında cep telefonuna sms ile kredi cevabı bildirilir. Diğer banka kartları ile kart ATM’ye giriş yapılır. Kartın şifresi girilir. Ana menüden Akbank İhtiyaç Kredisi başvurusu işlemi seçilir. Vatandaşlık numarası cve cep telefonu numarası girilir. Bu şekilde kredi başvurusu tamamlanmış olur. Başvurunun ardından kredi cevabı anında cep telefonuna sms olarak gelir. Bu işlemlerden sonra krediyi istenilen şubeden kullanmak mümkün olur. ATM ile kredi başvurusu yapma işleminde 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir.

AkBank Kredi Başvurusu

Taşıt Kredisi Başvurusu

Akbank Direkt İnternet ‘e giriş yaparak başvuruda bulunulabilir. Aynı zamanda Akbank Şubelerinden Taşıt kredisi başvurusu birkaç dakika gibi kısa bir zamanda gerçekleştirilir.

Konut Kredisi Başvurusu

Bu kredi için Akbank Şubelerine gidilebileceği gibi Akbank Direkt İnternet yöntemi ile de başvuruda bulunulabilir. Akbank’ ta kayıtlı olan kişisel bilgiler doğru ve eksiksiz girildiğinde başvuru sonucu cep telefonuna sms ile bildirilmektedir.